Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
A Fidesz gyakran dicsekszik azzal, hogy unortodox politikáját immár mások is másolják. Sokáig ez a szokásos nagyotmondás birodalmába tartozott, de mostanra valóban követőkre talált.
„A Fidesz gyakran dicsekszik azzal, hogy unortodox politikáját immár mások is másolják. Sokáig ez a szokásos nagyotmondás birodalmába tartozott, de mostanra valóban követőkre talált. Lengyelország épp szerdán jelentette be, hogy - a magyarhoz sokban hasonlító módon - gyakorlatilag szétveri a magán-nyugdíjpénztári rendszert. Bár ott az egyéni számlákon felhalmozott belföldi állampapírrészt legalább jóváírják az állami nyugdíjpillérben, Donald Tusk motivációja hasonló: 8 százalékponttal csökkenteni a GDP-arányos államadósságot. Persze lehet azt mondani, hogy az állampapírok bevonása kamatmegtakarítást eredményez, ám az implicit adósság ettől még nem csökken, csak később kell azt kifizetnie az államnak, amikor nyugdíjba mennek az emberek. Az egykor piac- és növekedésbarát politikája miatt sokat dicsért jobbközép lengyel kormányból egyébként októberben - hatévnyi pénzügyminiszterség után - távozhat Jacek Rostowski, és a renomé megkopásáról árulkodik, hogy az augusztusban elfogadott költségvetési lazítás miatt a Fitch Ratings - nyolc év óta először - pozitívról stabilra rontotta az ország hosszú lejáratú adósságára vonatkozó A- besorolás kilátását.
A rövid távú szemlélet érhető tetten a szlovák kormány csütörtöki bejelentésében is: Budapesthez hasonlóan Pozsony is visszaveszi a gázcéget (ő a cseh kisebbségi tulajdonostól), és januártól csökkentené a lakossági gázárat. Robert Fico kormányfő abban bízik, hogy sikerül majd alacsonyabb importárat kicsikarni a Gazpromtól, addig is a földgáztartalékok eladásából finanszírozzák a veszteséget. Ha meg kudarccal végződének az orosz tárgyalások, majd lesz valami. A miniszterelnök egyébként nem először utánozza Orbán gazdaságpolitikáját: különadót vetett ki a bankokra, az energia-, szállítási és távközlési vállalatokra, bár nem olyan mértékűt, mint a magyar kormány.
Csehországban egyelőre nem hallottunk a magyarhoz hasonló unortodox lépésekről, sőt, a 2010-től kormányzó Petr Necas jobbközép koalíciója éppenséggel bevezette a nyugdíjrendszer második pillérét, amelyet Orbán és most már a Tusk is gyakorlatilag felszámolt. Ez azonban hamarosan megváltozhat, miután a korrupció miatt júniusban megbukott Necas-kabinetet az október végére kiírt előrehozott választáson jó eséllyel a szociáldemokraták váltják majd, a CSSD pedig a nyugdíjreform visszacsinálását, a közműcégek és a bankok megadóztatását ígéri.”